HIMNI
I GRAMOZIT
 


Kreu Registration RSS
Ndeshja e fundit
Menu
ne facebook
Ndeshja e ardhshme

kerko
sondazh
Mendoni se GRAMOZI mund te ngjitet perseri ne superiore ???
Total of answers: 380
Lidhu
Statistika

Gjithesej Online 1
Vizitore 1
Perdorues 0
ne youtubeU 17 JAVA 13 -  GRAMOZI 5 - 3 MEMALIAJ

      

Gramozi U-17 fitoi në Ersekë 5-3 me Memaliaj U-17. Takimi ishte i vlefshëm për javën e 13 të kampionatit të Moshës U-17, Kategoria e Parë, Grupi i Jugut. Golat për Gramozin u shënuan nga Kita (3), Kambo(1) dhe Tallo (1). Për Memaliaj shënuan nga një gol Mema, Shehu dhe Resuli.

U17, KATEGORIA E PARË
GRUPI I JUGUT
JAVA 13, 06.12.2009

Pogradeci-Luftëtari (nuk u luajt)
Bilisht Sport-Skrapari (nuk u luajt)
Gramozi-Memaliaj 5-3
Sopoti-Bylis 4-0

RENDITJA
1.    Pogradeci-30
2.    Luftëtari-20
3.    Gramozi 18
4.    Memaliaj 17
5.    Skrapari 13
6.    Bilisht Sport 12
7.    Sopoti 11
8.    Bylis 10 

 JAVA E 11 -te PER U 17

                                                                        KA QENE NJE '' LUFTE '' E BUKUR SPORTIVE NDESHJA MES GRAMOZIT U 17 DHE LUFTETARIT U 17, KU TE FITUAR NE FUND KANE DALE MIQTE  NGA GJIROKASTRA.NDESHJA I KA PASUR TE GJTHA BRENDA , QE NGA TENSIONI I LOJES , KARTONAT E DERI TEK PENALLTIA.

LOJA KA NISUR E QETE NE MES FUSHE. .TE PARET QE DO TE KALONIN NE AVANTAZH ISHIN MIQTE NGA GJIROKASTRA . PAS GOLIT TE PESUAR, NJE DEBAT MES KAPITENIT TE GRAMOZIT U 17 VASIL TALLO DHE TRAJNERIT RUSTEMI KA BERE QE TALLO TA BRAKTISE LOJEN .

PAS GOLIT TE PESUAR LOJA ME PAS KA FOLUR VETEM PER KOLONJARET TE CILET KANE SHENUAR DY GOLA TE SHPEJTE ME SULMUESIN LICO.PJESA E PARE E NDESHJES ESHTE MBYLLUR NE SHIFRA TE BARABARTA 2 -2

FILLIMI I  PJESES SE DYTE KA FOLUR PAR MIQTE , TE CILET KANE KALUAR NE AVANTAZH.PAS GOLIT KOLONJARET KANE REAGUAR ME SULME TE SHUMTA , TE CILET JANE SHPERDORUAR NGA TE RINJTE E GRAMOZIT.GOLI I BARAZIMIT DO TE VINTE ME ANE TE NJE 11 METERSHI , I CILI DO TE REALIZOHEJ NGA KITA.

KUR DUKEJ SE LOJA PO SHKONTE DREJT BARAZIMIT , MIQTE KANE SHENUAR DHE GOLIN E 4 , DUKE E MBYLLUR TAKIMIN NE SHIFRAT 3-4.  

 

 

Per te pare fotot e moshave klikoni    !!! KETU !!!

 

U-17, Kategoria e Parë
Grupi i Jugut

Java 11, 22.11.2009

Bilisht Sport – Pogradeci 1-4
Gramozi – Luftëtari 3-4
Sopoti- Skrapari (nuk u zhvillua)
Memaliaj – Bylis 2-1

RENDITJA
1.    Pogradeci 24
2.    Memaliaj 17
3.    Gramozi 15
4.    Luftëtari 14
5.    Skrapari 13
6.    Bilisht Sport 12
7.    Bylis 12
8.    Sopoti 8