HIMNI
I GRAMOZIT
 


Kreu Registration RSS
Ndeshja e fundit
Menu
ne facebook
Ndeshja e ardhshme

kerko
sondazh
Mendoni se GRAMOZI mund te ngjitet perseri ne superiore ???
Total of answers: 380
Lidhu
Statistika

Gjithesej Online 1
Vizitore 1
Perdorues 0
ne youtubeLUFTETARI 1 - 3 GRAMOZI  [ TURI I- re ]

Gramozi tregoi dhëmbët si skaudër e Kategorisë Superiore, duke fituar 1-3 në transfertë ndaj Luftëtarit të Kategorisë së Parë. Një takim me theks stërvitor, por që pati katër gola në fund të 90 minutave. Hyseni (34’), Rrustemi (60’) dhe Bajollari (65’) shënuan për Gramozin. Golin e nderit për gjirokastritet e realizoi nga pika e bardhë Bisri (72’), por ky i fundit pas dëmtimit e la skuadrën me dhjetë lojtarë, pasi Luftëtari i kishte kryer më parë tri zëvendësimet e lejueshme nga rregullorja e futbollit. 

Kupa e Shqipërisë, Turi i parë 

21.10.2009 
Grupi  A 
     
1 Luzi-Tirana 3-1 
Shënues: 16’ Bejko, 68’ Gega, 76’ Lusha/ 14’ Sefa 

2 Mamurrasi-Dinamo  2-3 
Shënues: 68’ Neziri (1-m), 87’ Hasani,/ 20’ Plaku, 32’ Kuli, 55’ Plaku 

3 Memaliaj-Shkumbini 1-2 
Shënues: 75’ Tata/ 23’ Lluca, 55 Lluca 

4 Pogradeci-Besa 2-3  
Shënues: 51’ Çela, 63’ Eminhazeri / 61’ Hasalla, 82’ Vrapi, 87’ Xhafaj 

5 Besëlidhja-Laçi 1-2   
Shënues: 43’ Gega/ 3’ Marashi, 44’ Marashi 

6 Sopoti-Kastrioti  0-4 
Shënues: 30’ Tali, 37’ Abazaj, 72’ Tali, 85’ Tali 

7 Turbina-Bylis  1-0 
Shënues: 46’Xhaxho 

8 Burreli-Lushnja 0-0  

Grupi   B 

1 Tomori-Vllaznia 0-4 
Shënues: 32’ Bala, 64’ Bala, 73’ Bala, 88’ Kasapi 

2 Vlora-Teuta (nuk u luajt) 
  
3 Gramshi-Flamurtari 0-3 
Shënues: 39’ Strati, 62’ Mema, 70’ Mema 

4 Bilisht Sport-Apollonia 3-1 
Shënues: 15’ Maçolli (11-m), 45’ Allamani, 65’ Allamani/ 85’ Haxhibuliç (11-m) 

5 Skrapari-Skënderbeu 5-3 
Shënues: 6’ Ymeri, 20’ Bakiasi, 48’ Veleshnja, 63’ Veliu/ 15’ Çela, 22’ Hysolli, 70’ Hysolli 

6 Luftëtari-Gramozi 1-3 
Shënues: 65’ Bisri (11-m)/ 

7 Ada-Partizani 0-0  

8 Kamza-Elbasani 2-1 
Shënues: 32’ Ndoni, 90’ Dalipi/ 60’ Xhika 

Ndeshjet e kthimit u luajten , më 4 nëntor 2009

Ne ndeshjet e kthimit Gramozi mposhti 4 - 1 Luftetarin duke kaluar ne Turin e II-te te Kupes se Shqiperise.

GRAMOZI 4 - 1 LUFTETARI

SOT NE STADIUMIN ''GRAMOZI '' NE QYTETIN E ERSEKES ESHTE LUAJTUR TAKIMI I KTHIMIT PER KUPEN E SHQIPERISE KU PERBALLE VENDASVE GJENDEJ SKUADRA E LUFTETARIT (GJIROKASTER ) .TAKIMI NUK U NENVLERESUA NGA VENDASIT DUKE PARE DHE REZULTATIN E TAKIMIT TE PARE 3 - 1 NE FAVOR TE GRAMOZIT. DUHET THEKSUAR SE SKUADRA MIKE E LUFTETARIT E KA LENE ''PAS DORE '' KUPEN, SEPSE NE TE DYJA TAKIMET, NE FUSHE KISHTE HEDHUR SKUADREN E DYTE ATE TE ( U 19 ) , PA ASNJE TITULLAR TE EKIPIT TE PARE.

NDESHJA NE ERSEKE KA NISUR E QETE , ME RASTE NGA SKUADRA KOLONJARE E CILA DO TA MBYLLTE 45 - MINUTESHIN E PARE NE FAVOR TE 3 GOLAVE .TE TRE GOLAT JANE SHENUAR NGA SULMUESI KOSOVAR I GRAMOZIT GENCI HYSENI NE MIN E 25 ' , 30 ' , 44 ' . NE NISJE TE PJESES SE DYTE CANAJ KA BERE 3 ZEVENDESIME DUKE HEDHUR NE FUSHE SHEGEN SI DHE 2 LOJTARE TE U 19 .NDESHJA KA VAZHDUAR E QETE DUKE U LUAJTUR ME SHUME NE MESFUSHE.  NE MIN  E 64 ' KA QENE PIKERISHT METANI I CILI KA NDESHKUAR PER TE KATERTEN HERE SKUADREN MIKE , AI KA GENJYER DISA MBROJTES DHE ME LEHTESI E KA KALUAR TOPIN PAS SHPINES SE PORTIERIT MIK. GOLI I VETEM PER MIQTE ESHTE SHENUAR NE MINUTEN E 83 'NGA GRABOVA

GRAMOZI KA KALUAR ME SUKSES TURIN E PARE TE KUPES SE SHQIPERISE .

PER TE PARE FOTOT E KUPES KLIKONI  KETU