HIMNI
I GRAMOZIT
 


Kreu Registration RSS
Ndeshja e fundit
Menu
ne facebook
Ndeshja e ardhshme

kerko
sondazh
Mendoni se GRAMOZI mund te ngjitet perseri ne superiore ???
Total of answers: 378
Lidhu
Statistika

Gjithesej Online 1
Vizitore 1
Perdorues 0
ne youtube


             Kategoria I / Java 21 | Humbje shokuese ne shtepi per Gramozin
 Ziambo '' shuan '' endrren e Gramozit per Superlige

Eshte zhvilluar sot ne oren 14:00 takimi  Gramozi vs Gramshi , e vlefshme per javen e 21 te Kategorise I . Kolonjaret kane dale ne fushe me kete formacion : Nuredini , Ismolli , Faslliu , Olivera , Peci , Shupe , Lifo , Lena , Koci , Bilibashi , Kokona  ..  Takimi ka perfunduar 0-1 per miqte gramshiote , duke shokuar ekipin kolonjar te drejtuar nga tekniku Qirjako . Goli i vetem i takimit eshte shenuar ne minuten e 91 nga Ziambo . Me kete fitore gramshiotet i largohen disi vendit te fundit dhe shuajne endrren e kolonjareve per ngjitjen mes me te mirave te futbollit shqiptar . Vlen per tu theksuar se takimi eshte zhvilluar ne nje terren teper te renduar si pasoje e rreshjeve te shiut qe kane rene ne Erseke . Gramozi mbetet ne kuoten e 28 pikeve ndersa Gramshi shkon ne kuoten e 18 pikeve ne 21 jave kampionat . Kolonjaret ndeshjen e rradhes do ta zhvillojne ne transferten e veshtire te Burrelit . 

  •  Ja dhe rezultatet e plota te jeves se 21 

Kategoria e Parë

 

Java e 21-të

 

Apolonia – Kamza              2-2

Shënues: Gërço 58’ (11m), Da Silva 88’/Malo 13’, Lame 78’

Pogradeci – Luftëtari        4-0

Shënues: Çajku 15’, 82’, Çipi 28’, Larti 54’

Bilisht S. – Lushnja             3-2

Shënues: Lamnica 11’ (11m), Zylyftari 53’, Nakamura 66’/ Gjoni 14’, Xhagalliu 58’

Tomori – Burreli                2-0

Shënues: K. Arbri 18’, Çaushaj 84’

Tërbuni – Mamurrasi        (e ndërprerë)

Besëlidhja – Ada                 1-0

Shënues: Gega 70’

Gramozi – Gramshi           0-1

Shënues: Ziambo 91’Nga '' wWw.KsGramozi.Tk ''  , E Shtune 05 Mars 2011

Publikoje ne rrjetet sociale :