HIMNI
I GRAMOZIT
 


Kreu Registration RSS
Ndeshja e fundit
Menu
ne facebook
Ndeshja e ardhshme

kerko
sondazh
Mendoni se GRAMOZI mund te ngjitet perseri ne superiore ???
Total of answers: 378
Lidhu
Statistika

Gjithesej Online 1
Vizitore 1
Perdorues 0
ne youtube


Gramozi kthen beratasit me kembe ne toke

 • Gramozi mund 2-1 Tomorin duke marre fitoren e dyte kete sezon

Gramozi ka arritur nje fitore te rendesishme sot , kur ka mposhtu 2 – 1 Tomorin. Tekniku kolonjar Qirjako do te dilte ne fushe me kete 11-teshe .

Formacioni : Nuredini,Rexhepi,Faslliu,Peci,Ismolli,Lena,Bilibashi(65,Martins)Shupe,Tadeu,Edinjo(65, Olivera),Kokona,(76, Mukaj)

Kolonjaret e kane nisur lojen me rritem duke treguar pretendimet e tyre per kete sfide .Ne  minutat e para te lojes rastet me te mira i kane pasur vendasit por pa ndonje rezultat . Miqte ‘’zgjohen’’ dhe provojne me Caushajn dhe Bubeqin por asgje.  Gramozi do te sulmoje porten e Tomorit vazhdimisht dhe ne te 23 minute  vjen goli me anen e Bilibashit . Ky I fundit pas asistit qe ka marre nga braziliani Edinho , ka gjuajtur nga mbi 16 metra dhe ka shenuar golin e pare per Gramozin . Me pas loja ka vazhduar me raste nga te dyja palet por pjesa e pare eshte mbyllur 1-0 . Minutat e para te pjeses se dyte kane folur teresisht per Gramozin . Ne te 50 minute Lena nga krahu i djathte godet fort por topi stampon shtyllen dhe me pas peson nje devijim nga mbrojtja mike duke sjelle keshtu dhe golin e dyte per Gramozin . Pas kesaj Gramozi administron lojen dhe nuk lejon miqte ti afrohen portes . Atehere kur nuk pritej, Caushaj me nje goditje te bukur nga kendi ndeshkon vendasit dhe shkurton diferencen per te tijet ne 2-1 . Ka ende minuta loje dhe Tomori provon vazhdimisht te gjeje golin e barazimit por jo . Portieri Nuredini dhe mbrojtja e Gramozit nuk e kane lejuar kete gje dhe keshtu eshte mbyllur e gjithe ndeshja . Gramozi me kete fitore shkon ne kuoten e 6 pikeve ne 5 jave kampionat ndersa Tomori ne kuoten e 9 pikeve.

 GRAMOZI-TOMORI 2-1

Shënues: Bilibashi 23’, Lena 50’ / Çaushaj 57’

 

Nga '' wWw.KsGramozi.Tk'' , E Shtune 16 Tetor 2010

Publikoje ne rrjetet sociale :