HIMNI
I GRAMOZIT
 


Kreu Registration RSS
Ndeshja e fundit
Menu
ne facebook
Ndeshja e ardhshme

kerko
sondazh
Mendoni se GRAMOZI mund te ngjitet perseri ne superiore ???
Total of answers: 378
Lidhu
Statistika

Gjithesej Online 1
Vizitore 1
Perdorues 0
ne youtubeNe prag te derbit te Prefektures ( Gramozi vs Bilisht Sport )·        •  Takimi mund te zhvillohet ne temeratura poshte 00 C

Neser ne stadiumin ‘’Gramozi’’ , ne oren 13:00 , do te zhvillohet takimi mes Gramozit dhe Bilishtit . Ndeshja eshte e vlefshme per javen e 13–te , te Kategorise se Pare . Gramozi vjen ne kete takim pas nje jave pushim , sepse ndeshja me Aden , e vlefshme per javen e 12-te , eshte shtyre per nje date te pacaktuar , si pasoje e kushteve jo te pershtateshme atmosferike qe kane perfshire veriun e Shqiperise , pjese e se ciles eshte edhe Velipoja . Nga ana tjeter , bilishtaret vijne ne kete takim me moral te larte , sepse javen e fundit kane mposhtur ne shtepine e tyre , Terbunin e Pukes , me rezultatin e thelle 5-1 . Miqte kerkojne te dalin me pike nga Erseka per te treguar ecurine e mire qe po kalojne .

Kolonjaret ne 11 takimet e ketij sezoni kane grumbulluar 16 pike dhe gjenden ne vendin e tete , dy vende larg zones ‘’Superiore’’ .Miqte nga Bilishti ne 12 takime kane arritur te grumbullojne 14 pike dhe gjenden ne vendin e 10 . Ne rast fitoreje kalojne ne renditje edhe Gramozin .

Kolonjaret e kane pergatitur me kujdes kete takim , duke kerkuar maksimumin perballe tifozerise se tyre . Ekipi eshte stervitur me dy seanca ne dite  edhe pse temperaturat kane qene nen 00 . Pritet qe ky takim te zhvillohet ne kushte teper te veshtira atmosferike per shkak te bores qe ka zbardhur qytetin juglindor . Kolonjaret duhet te tregohen te kujdesshem sepse skuadra mike ka arritur te marre edhe fitoren ne fushen e Gramozit disa sezone me pare .


Per  te  pare  Formacionin  e  mundshem  te  Gramozit  ne  ndeshjen  e  neserme  Kliko   !! KETU !!Nga '' wWw.KsGramozi.Tk ' ' , E Marte 14 Dhjetor 2010

Publikoje ne rrjetet sociale :