HIMNI
I GRAMOZIT
 


Kreu Registration RSS
Ndeshja e fundit
Menu
ne facebook
Ndeshja e ardhshme

kerko
sondazh
Mendoni se GRAMOZI mund te ngjitet perseri ne superiore ???
Total of answers: 377
Lidhu
Statistika

Gjithesej Online 1
Vizitore 1
Perdorues 0
ne youtube


Miqesore / Gramozi 2 - 2 Lushnja
Diten e sotme ne oren 17:00 ne qytetin liqenor te  Pogradecit eshte zhvilluar miqesorja midis Gramozit dhe Lushnjes . Takimi eshte zhvilluar ne saj te pergatitjeve per sezonin e ri futbollistik 2010-2011 . Kjo perballje i ka sherbyer teknikut Qirjako per te pare gjendjen e lojtareve  dhe per te vendosur se cili prej tyre do te perfaqesoje Gramozin sezonin e ri . Miqesorja me Lushnjen eshte e dyta qe Gramozi zhvillon brenda disa diteve , kur kujtojme qe ne 30 korrik kolonjaret munden 5-0 ne Erseke , Yang Boys ( Korce ) .
Me Lushnjen ,  Qirjako doli ne fushe me kete perberje : Nuredini , Rexhepi , Martins , Peci, Fasllia , Olivera , Shupe , Lena , Ismolli , Kokona , Edinho .. Gjate pjeses se dyte u aktivizuan shume lojtare ku vlen te permendim Caken , Bilibashin , Rustemi , Kodren , Mukajn , Salikon etj .
Takimi do te niste i qete dhe me raste nga te dyja palet , por ne te 27 ' do te ishin lushnjaret ata qe do te tundnin rrjeten te paret , duke kaluar ne avantazh . Kolonjaret do te reagonin dhe ne te 41 minute do te gjenin golin e barazimit me braziljanin Edinho , qe do te linte te shtangur portierin lushnjar . Pjesa e pare e takimit perfundoi ne barzim 1-1 .
Pjesa e dyte : Lushnjaret do te insistonin me shume dhe ne minuten e 60 do te gjenin golin e dyte dhe te avantazhit momental . Gramozi do te reagonte dhe do te gjente golin e barazimit me te riun Mukaj . Vlen per tu theksuar se kolonjareve iu eshte anulluar nje 11 - metersh i cili mund te ndikonte ne rezultatin e takimit .
Ne shifrat 2-2 eshte mbyllur 90 minuteshi i kesaj sfide .Nga '' wWw.KsGramozi.Tk '' , E Diele 08 Gusht 2010

Publikoje ne rrjetet sociale :